ha új a nyuszink, fontos, hogy hogyan barátkozunk vele. Lehet, hogy egy zsémbes, zsörtölődő nyuszi lesz, de az is lehet, hogy egy kedves, bújós fajtájú nyuszi fog veled lakni.
a barátkozás akkor is fontos, ha más állat/állatok kerül/kerülnek a házhoz. Ha egy másik nyuszit veszünk, fontos, hogy ne egy ketrecben lakjanak, így a barátkozás is könnyebb lesz.
ha nyuszi érkezik, rakjk egymás mellé a két ketrecet, majd rakjuk bele a nyuszit. Lehet, hogy félni fog, de az is lehet, hogy egyenesen rátámad a másik nyúlra. Egy idő után már megszokják és megismerik egymást.
Ha nagyobb állat érkezik (kutya-macska) a nyuszi először félni fog tőlük. Még ha kiscica is érkezik, attól is félni fog. Ezért először csak mutassuk meg neki, majd jutalmazzuk meg. Ha ezt minden nap megismételjük, már elengedhetjük a kutyust/cicust. Meg fogja szaglászni a nyuszit és a ketrecet, a kutya lehet, hogy megjelöli, majd faképnél hagyja. Ennyi elég egy napra. Másnap ezt újra meg kell ismételni, míg a nyuszi meg nem szokja az új állat jelenlétét. Mikor mál nem fél tőle, óvatosan ki lehet engedni a nyuszit egy olyan helyre, ahol nem tud elbújni. a kutya/cica játszani akar majd vele, de ő ezt mindenképp el fogja kerülni. a nyuszik nem szoktak játszani, csak szaladgálni, kíváncsiskodni. Egy iső után valamennyire össze fognak barátkozni.
Ha egy ember akar az újdonsült nyuszijával barátkozni, sokat kell a kezéből etetni, és sokat kell hozzá beszélni. Barátkozásnál a nyuszi fejét kell simizni, ezt nagyon szeretik :)