kezdés
Először is ki kell találni, mit akarunk megtanítani a nyuszinknak, és hogy hogyan vegyük rá a feladat végrehajtására.
elsőnek valami egyszerűt ( pl. gyere ide, fekszik, séta) kell megtanítani a nyuszinak, mert így tudni fogja, hogy ha rávesszük egy feladatra, akkor jutalmat kap, bízni fog bennünk.
A tanításnál szerintem nagy szükség van egy nyuszipórázra, vagy egy kicsi, elkerített helyre.
a nyúlpóráz azért praktikusabb (szerintem) mert rávehetjük a nyuszit, hogy ránk figyeljen, menjen oda hozzánk. és kordában tudjuk tartani. Mikor például levisszük a kertbe/ sétálni.
ez egy hámból és egy pórázrészből áll. a hámot viszonylag nehezebb feladni a nyuszkóra, nem nagyon szeretik azt. Én mikor ráadom, felveszem az ölembe, így nem tud elszökni.
Az alapok
Nyuszkómmal most a "gyere ide" parancsot gyakoroljuk. Ez annyit jelent, hogy a kezemben van a klikker, másikban a jutalom és a póráz, majd mikor mondom hogy gyere ide, két választása van: odamegy hozzám, vagy nem vesz róla tudomást, nem figyel, és elkezdem kicsit húzni a pórázt. Ajánlatos olyan helyen gyakorolni vele, ahol semmi sem vonja el a figyelmét.
A klikkerrel meg kell tanulni bánni. Elsőnek, mindig csináltassuk meg a nyuszival a feladatot ( Néhány esetben úgy, hogy húzzuk előtte a jutalmat), majd mikor megcsinálja, klikk, és utána a jutalom. Mikor már parancsra végrehajtja a feladatot, ne mutassuk meg neki a jutalmat, mondjuk a parancs nevét, megycsinálta, klikk, és utána a kaja.
FONTOS! egyszerre csak EGY feladatot/trükköt tanítsunk neki, ha egyszerre többel próbálkozunk, a nyuszi összezavarodik.